HÆ ja, min første tanke var også bare at rakke ned på dem…..MEN det er sku for nemt og mavesurt. Mon ikke salget vil naturligt afgøre populariteten af disse karosserier.
Klart nok de er kantet og………æhhh ja kantet,og lige, ….meget lige. De bliver benævnt som 30´er syntes nu personligt at 10´er 20´erne er mere passende. Stilen er mere NON Ford en Ford og det er der jo sådannet set ikke rigtigt noget galt i.
Jeg syntes egentlig efter at have studeret dem lidt at de indeholder en hvis form for Charme, fik mig til at smile lidt og tænke…….Her er sku da en der BARE gør det , Han får sku da produceret noget, lære sikkert en masse af det og……… Come on boys, med de priser på gamle lorterustne karosser så er det da et positivt initativ og til Rat Rods så er de sku Coole Nok……syntes jeg ihvertfald.
Han skriver sig sikkert ind i historien istedet for bare at Dvale i den. Jo fortiden er spændende men det er fremtiden da også. Husk der er ingen fortid uden fremtid. Om ham fyren der har en fremtid…….det vil tiden vise. 


Han har ihvertfald givet mig extra meget lyst at komme mere igang med mit ENGELSKEHJUL. Så jeg kan være med til at skabe historie. 